رشد قیمت آهن آلات وگرانی مسکن

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن، رشد قیمت آهن آلات در نوسانات اخیر بازار ارز میتواند دامن گیر بازار مسکن در کشور شود،بازاری که زمان کوتاهی طعم شیرین خروج از رکود را با افزایش نقدینگی در جامعه و تغییرات قیمتی بازار ارز و طلا چشید اما با سیر تحولات اقتصادی و تغیرات قیمتی بازارهای موازی و کاهش شدید قدرت خرید مردم دوباره به دوران رکود بازگشته است.

داده‌های آماری از رشد متوسط قیمت آهن آلات ساختمانی خبر می دهد که عملا به‌معنای افزایش قابل‌توجه هزینه ساخت‌وساز مسی است. از میان همه نهاده‌های ساختمان‌های مسی، گروه آهن‌آلات، میلگرد و پروفیل در و پنجره که از مهم‌ترین مصالح ساخت‌وساز محسوب می‌شوند که با رشد خود افزایش هزینه تولید مسکن در ماه‌های پیش‌رو را ناگزیر کرده است.

 فرشید پورحاجت، دبیرکل کانون انبوه‌سازان اذعان داشت: افزایش قیمت تمام‌شده مسکن باعث می‌شود فروش این کالا در آینده محدودتر شود و این یعنی میزان تولیدات انبوه‌سازان نیز باید افت کند و سناریوی تنظیم بازار مسکن از مسیر افزایش تولید منتفی شود. براساس آمارهای موجود، رشد قیمت نهاده‌های ساختمانی از حوالی پاییز۹۰ شروع شده و تا بهار۹۲ یعنی زمان ورود بازار مسکن به رکود ادامه داشته است. در دوره اخیر افزایش قیمت نهاده‌ها به ویژه آهن آلات به‌ صورت نسبی از بهار۹۵ و به‌صورت جدی‌تر از بهار۹۶ آغاز شده و تاکنون ادامه داشته است.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، رشد قیمت مسکن را نتیجه گرانی مصالح ساختمانی دانست و گفت: یکی از مولفه‌های تاثیرگذار در افزایش قیمت مسکن رشد نرخ مصالح ساختمانی وآهن آلات است. چون در ماه‌های اخیر تمام ابزاری که منجر به ساخت‌وساز می‌شود، اعم از میلگرد، سیمان و... افزایش‌یافته و به طبع آن، قیمت مسکن نیز افزایش می‌یابد

این نماینده مجلس در عین حال با اشاره به اثرگذاری قیمت مسکن از حالت دلالی گفته بود: نبود کنترل‌های مناسب بر بازار مسکن از طریق دولت و دستگاه‌های متولی بازار نیز عامل مهم دیگری است که به حباب قیمتی در بازار مسکن دامن زده و دولت باید عزم خود را برای کنترل قیمت مصالح ساختمانی و همچنین رفتار سوءاستفاده کنندگان بازار مسکن جزم کند.

در همین راستا نایب‌رییس انجمن انبوه‌سازان استان تهران در این زمینه معتقد است: کاهش قیمت مسکن در شرایط کنونی بعید به نظر می‌رسد.

ایرج رهبر تصریح کرد: طی ۵ سال اخیر که مسکن در رکود به سر می‌برد، اگر بنا بود قیمت مسکن کاهش پیدا کند، باید در طول این مدت کاهش می‌یافت. اما شاهد آن بودیم که قیمت مسکن در چندماهه پایانی سال ۹۶ با تغییراتی مواجه شد و در پی این رشد قیمت‌ها، معاملات هم در آستانه سال ۹۷ افزایش یافت.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.


اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: مسکن ,قیمت ,بازار ,افزایش ,ساختمانی ,آلات ,قیمت مسکن ,بازار مسکن ,مصالح ساختمانی ,ادامه داشته ,افزایش قیمت
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل