رکود در بازار مسکن

به گزارش آهن پرایس در اخبار بازار مسکن،با روند افزایش قیمت مصالح ساختمانی مثل آهن،فولاد،سیمان وقیمت زمین بعید به نظر می رسد که دولتمردان بتوانند به زودی راه حل مناسبی برای ثبات قیمت ها ارایه دهند.

بر اساس این گزارش، بازار مسکن و ساختمان پس از تجربه رشد قیمت‌ها تاحدود ۲۰ درصد در اواخر سال گذشته، در حالی وارد سال جدید شد که نوسانات نرخ ارز و دلار، فعالیت بسیاری از تولیدکنندگان مصالح ساختمانی را تحت تاثیر قرار داد و در مواردی حتی موجب شد تا از عرضه محصولات و مصالح به فعالان ساختمانی امتناع ‌کنند.

در همین راستا دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان ایران درخصوص وضعیت قیمت‌ها در بازار مصالح ساختمانی گفت: تقریبا می‌توان گفت که ما در ابتدای هر سال، متناسب با نرخ تورم، با افزایش قیمت مصالح ساختمانی روبه‌رو هستیم. ولی امسال شرایط در این بازار مقداری متفاوت‌ بوده است.

این تفاوت از این بابت قابل‌ تامل است که امسال نوسانات قیمت دلار باعث شده تا مصالح ساختمانی را تحت تاثیر خود قرار دهد و ما با افزایش قیمتی بالاتر از نرخ تورم در مصالح ساختمانی مواجه شده‌ایم.

در حال حاضر بیشتر مصالحی که در بازار وجود دارند؛ چه مصالح سنگی و چه مصالحی که ارتباط با فولاد و پتروشیمی و PVC دارند و چه مصالحی که به صنعت چوب وابستگی دارند، همگی افزایش قیمت پیدا کرده‌اند که بخشی از این افزایش قیمت ها که متناسب با نرخ تورم سالانه بوده اند طبیعی می باشند ،اما بخشی دیگر از این افزایش قیمت ها که به نوسانات نرخ ارز وابسته اند به هیچ وجه طبیعی نبوده اند.

در کنار افزایش قیمت مصالح ساختمانی که بر قیمت تمام شده ساختمان های در حال ساخت موثر است عوامل تاثیر گزار دیگری که شامل هزینه خدمات دستگاه های مختلف،دستمزد وقیمت زمین بر قیمت تمام شده ساخت  اثر می گذارد اما از نقش دلالان در این زمینه نباید غافل ماند. درست است که بالا رفتن قیمت ارز باعث گرانی برخی از عوامل تولید از جمله سیمان و فولاد شده است ولی منافع افزایش همین گروه کالاها نیز به جیب مدار دوم و یا هم دلالان است و میزان تاثیر گذاری آن نیز به این میزان نبوده است.

برای اطلاع از قیمت روز آهن آلات در کانال تلگرام آهن پرایس عضو شوید.


اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: قیمت ,مصالح ,افزایش ,ساختمانی ,بازار ,تاثیر ,مصالح ساختمانی ,افزایش قیمت ,قیمت مصالح ,قیمت تمام ,وقیمت زمین ,قیمت مصالح ساختمانی
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل